KURUMSALLAŞSAK MI, KURUMSALLAŞMASAK MI?
5 Mayıs 2016
BAŞARISIZLIK İNOVASYON FIRSATIDIR
20 Temmuz 2016
KURUMSALLAŞSAK MI, KURUMSALLAŞMASAK MI?
5 Mayıs 2016
BAŞARISIZLIK İNOVASYON FIRSATIDIR
20 Temmuz 2016
Hepsini göster

İŞİNİZDE BAŞARININ SIRRI

İşinizi başarıya götürecek şey bazen uygulamaya koyduğunuz küçük farklılıklardır.

Bunlardan birini iş dünyasının network gurusu Ivan Misner şöyle tanımlıyor :
“İşinizde 6 şeyi 1000 kere yaparsanız, 1000 şeyi 6 kere yaparak elde edeceğinizden çok daha fazla başarılı olursunuz.”

İş sahipleri çoğu zaman parlak görünen, albenili fikirlerin peşindedirler, fikirden fikre uçar dururlar ; Ne güzel fikir, hadi yapalım! A bu da parlak fikirmiş! Bir de şunu deneyelim, iyi fikir!

Oysa gerçekten başarılı olmak istiyorsanız yaptığınız şeyi tekrar, tekrar ve tekrar, istikrarlı bir şekilde yapmaya devam etmelisiniz. Aslında sonuçlarımızı yaratan tekrarlı şekilde yaptığımız eylemlerimizdir. Ulaşmak istediğimiz sonuç her ne ise tıpkı bir köpeğin kemiği tutması gibi ısrarla ve tutkuyla onun peşine düşmelisiniz. Yeterince ısrarcı iseniz ona ulaşırsınız, tutarlı iseniz onu korursunuz. İşinizde bir yol seçin ve onun içinde kalın. Başarmak için en akıllı kişi olmanız gerekmeyebilir ancak sonuca odaklanan en ısrarcı kişi olmanız gerektiği açıktır.

Peki hangi 6 şeyi 1000 kere yapalım diyebilirsiniz. Bunun için işinizi bilenlere, mentörlere, işletme koçlarına danışabilirsiniz. Ancak her hangi bir 6 şeyi ele almamalısınz. Mutlaka işinize yarayacak, faydalı konulara odaklanmalısınız. Tabi bu arada 6 şey lafın gelişi…bu sayı 8 olur, 5 olur, neye ihtiyacınız varsa…

Mükemmellik tek bir eylem değildir, bir alışkanlıktır.

Işık Şerifsoy