IŞIK ŞERİFSOY

Kadıköy Anadolu Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Işık Şerifsoy iş hayatına Türkiye’nin alanında öncü firmalarından olan Alarko’da başladı. Daha sonra Komili ve Apple Bilkom da dış ticaret, satın alma, operasyon bölümlerinde yöneticilik yaptı. 1995’de IT sektöründe dünya devi markalardan Packard Bell ve Handspring bilgisayarlarının Türkiye’ye gelişinde kurucu ortak olarak görev aldı ve ürünlerin Türkiye piyasasına girişi, tanıtım ve dağıtımında aktif rol oynadı.

Uzun yıllar IT sektöründe üst düzey görevlerden sonra, 2005’de iş hayatına yine Türkiye’nin tıbbi bantlar konusunda lider firması olan Betasan Bant San.’de Üretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini alarak devam etti. Burada üretim, kalite, satın alma ve planlama alanlarında yenilikçi uygulamalarla şirket işleyişi ve üretim verimliliğinde önemli gelişmeler sağlayan çalışmalara imza attı. 2009’da sağlık sektöründe radyoloji alanında uzaktan raporlama hizmetleriyle sektöre öncülük yapan Euromed Grubu’nda genel müdürlük görevi üstlendi.

2012 yılında Association for Coaching (AC) onaylı İstanbul Bilgi Üniversitesi 4 Boyutlu Profesyonel Koçluk sertifika programını tamamlayarak profesyonel hayatını koçluk yaparak sürdürmeye başladı. 33 yıllık iş hayatına ortağı olduğu SenkronCoach’da işletme koçluğu yaparak ve Engage &Grow Çalışan Bağlılığı Programları yöneterek devam etmektedirSEÇİL ÖZEKİN ERDOĞAN

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde ve yüksek lisans eğitimini ABD’nin Rochester Üniversitesi’nde Simon School of Business’de tamamladı. Her iki üniversiteden de yüksek onur derecesi ile mezun oldu.

Kariyerine Şişecam’da stratejik planlama alanında başladı; uzun vadeli planlama, stratejik düşünme gibi yetkinliklerini geliştirdiği bu dönemde yabancı ortaklıklar, kredi finansmanı, stratejik planlama süreçleri konusunda tecrübeler edindi. Ardından Sabancı Grubu’nda 15 yıl farklı şirketlerde ve görevlerde çalıştı. FMCG ve perakende sektörlerindeki Sabancı şirketlerinde hem karar destek pozisyonlarında yer aldı hem de fonksiyonel sorumluluklar aldı. Bu sorumluluklar Sabancı Holding ve kuruluşunda görev aldığı Gıdasa şirketinde strateji, iş geliştirme, finansal planlama ve analiz, pazar ve rekabet analizi ile şirket satınalma, vb. alanlarda gerçekleşti. Teknosa’da “Scientific Retailing” ve “Perakende Modeli Dönüşümü”ne liderlik etti; perakendenin en kritik fonksiyonu olan tedarik zinciri ve kategori yönetiminde liderlik yaptı, şirketin hem büyümesinde hem de verimlilik ve karlılığı arttırıcı dönüşümünde etkin tedarikçi ilişkileri ve ürün yönetimi ile önemli pay sahibi oldu. “Türkiye’nin En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri” ve “En Etkin Satınalma Yöneticileri” arasında yer aldı. Kariyerinin bir sonraki aşamasında bu tecrübelerini telekom sektörüne adapte etti ve telekom sektör deneyimleri ile zenginleştirdi. Turkcell’de en önemli konusu “Ticaret Modeli Dönüşümü” nü tasarlamak ve bunu uygulamak oldu.

Tüm Girişimci ve Mentorlar Derneği – TÜGİM’de yönetim kurulu üyeliği ve mentorluk yapmakta, girişimcilik ekosistemlerinde ve bu ekosistemlere destek olan organizasyonların çalışmalarında yer almakta (İTÜ Çekirdek, Buba Campus, Boğaziçi Üniversitesi TTO, İstanbul Ticaret Üniversitesi TTO) ve Sabancı Holding’de bu konularda danışmalık vermektedir. Perakende ve FMCG sektörlerinde kadın liderlerin kurduğu Lead Network Derneği’nde, Professional Women Network - PWN Türkiye Derneği’nde aktif olarak çalışmakta ve mentorluk yapmakta, kadınların yönetimde varlığının ve etkisinin artması için çalışmaktadır.NESLİHAN MURADOĞLU​

İletişim danışmanlığı ve metin yazarlığı alanında 25 yıllık bir deneyime sahip olan Neslihan Muradoğlu, bağımsız içerik platformu www.yazanolsa.com‘un kurucusu ve yöneticisidir. Çok sayıda metin yazarını bünyesinde barındıran Yazanolsa.com, her ölçekte kuruma ve bireylere yönelik özgün içerikler üretmek konusunda 10 yılı aşkır bir süredir hizmet veriyor.

Eğitimini ekonometri alanında tamamlamasına rağmen, öğrencilik yıllarından itibaren iletişim sektöründe yer alan Neslihan, üst düzey yöneticilere yönelik CEO’s, insan kaynakları yönetimi alanına yönelik İNSANve perakende alanına yönelik Retail Newsdergilerinin genel yayın yönetmeni olarak deneyim sahibi.

Neslihan,“İş yaşamında, basit, sahici ve insana dokunan çözümler”başlığı altında çok sayıda üniversitede genç insanlara yönelik workshop ve seminerler gerçekleştirmeyi sürdürüyor.

Kurumsal iletişim, “Kurumsal kimlik ve kültürün uyumu”, “Çalışan motivasyonu”, “Mesele Kariyer midir?”, “İç’ten İçerik Pazarlama” gibi farklı başlıklardaki eğitim programlarını sürdürüyor.

Bayankus.com’da ilham veren kadın hikayelerini, Neslihanmuradoglu.com’da ise kendi hikaye ve yazılarını paylaşıyor.EMRE HASAN SAYLIK

Üniversiteyi ODTÜ Sosyoloji Bölümü’nde tamamladı ve “Anlam Bilim” (Semantik) ile “Toplumsal İletişim” üzerine çalıştı. İş hayatına Yapı ve Kredi Bankası'nda Kurumsal Bankacılık Pazarlama bölümünde “Management Trainee” olarak başladı. Toprakbank, Garanti, Koçbank ve Akbank bünyesinde sırasıyla Bireysel Bankacılık Proje Uzmanı, Proje Yöneticisi, Ürün Yöneticisi, İnternet ve Mobil Kanallar Müdürü ve Bireysel Müşteriler Müdürü olarak iş ve yönetim süreçlerinde tecrübe kazandı. Yeniden yapılanma ve kurumsal dönüşüm programlarında görevler aldı ve ürün/hizmet geliştirmeye yönelik bankacılık sektöründe ilk olmuş çeşitli projelerin hayata geçirilmesini sağladı. Perakende sektöründe Marka Yönetimi, Marcom, PR, Ürün Tasarımı ve Müşteri Hizmetleri’nden sorumlu şekilde Pazarlama Müdürü olarak çalıştı. Markalaşma ile ürün-form-beğeni tasarımı ve lüks tüketim üzerine araştırmalar yapmaya başladı.

2007 yılından itibaren Yönetim Danışmanı olarak Peppers & Rogers Group ile beraber bankacılık ve telekomünikasyon sektöründe büyük ölçekli yeniden yapılanma programlarında görevler aldı (SME) ve kritik dönüşüm projelerini yönetti. Citibank ile beraber (EMEA Bölgesi) Eğitim Danışmanı olarak çalıştı. Bu dönemde Bilgi Üniversitesi bünyesinde Association for Coaching onaylı Profesyonel Koçluk eğitimimi tamamladı. Halen Association for Coaching (MAC), Worldwide Association of Business Coaches (WABC), Yönetim Danışmanları Derneği (YDD) üyesidir. 2006 yılından bu yana Marmara Üniversitesi GSF'nde Reklamcılık ve İletişim dersini vermeye devam etmektedir. Halen, Liderlik, Örgütsel Gelişim, Yönetim ve İşletme Koçluğu projelerinin tasarımını yürütmekte ve programların uygulamasında uzman danışman olarak görev almaktadır.Formu doldurursanız, sizi daha iyi anlar, görüşmeye hazır oluruz.