Koçlarımız

NİLGÜN HOROZOĞLU

İTÜ Makina Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Elkon, Güvenç Elektomekanik, Güçsan Plastik, Uskon Uzay Çatı Sistemleri, Alarko gibi kendi sektörlerinin önde gelen firmalarında yönetici olarak çalıştı. Özellikle imalat sektöründeki firmaların yönetim kadrolarında bulunarak, satış, imalat süreçlerinin sistemizasyonu, kalite kontrol, üretim planlama, ar-ge, proje, ürün transferi, ISO standardizasyonu ve maliyet analizleri gibi konularda süreçlerin kurgulanması ve uygulanmasına katkıda bulundu.

Çalışma hayatı boyunca, personel yönetimi, proje yönetimi, süreç yönetimi, kalite sistem yönetimi, liderlik konularında almış olduğu eğitimler ile uzmanlık kazandı. 17 yıllık mühendislik tecrübesi sonucunda, 2007 yılında İşletme Koçluğu ile tanışarak, almış olduğu koçluk sertifikası ile küçük ve orta ölçekli işletmelerin sahiplerine İşletme Koçluğu yapmaya başlamıştır. Farklı eğitimlerle kendini geliştirme devam etmekte olup en son Bilişsel Davranışçı Koçluk sertifikası almıştır.

25 yıllık iş tecrübesi, analitik düşünme becerisi ve sistemik düşünmeye adanmışlığı ile çok çeşitli sektörlerden 100’den fazla KOBİ sahiplerine İşletme Koçluğu yaparak gerçek dönüşümler yaşatmayı başarmaktadır. Koçluk kariyerine halen ortağı olduğu SenkronCoach'da işletme koçluğu yaparak devam etmektedir.IŞIK ŞERİFSOY

Kadıköy Anadolu Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Işık Şerifsoy iş hayatına Türkiye’nin alanında öncü firmalarından olan Alarko’da başladı. Daha sonra Komili ve Apple Bilkom da dış ticaret, satın alma, operasyon bölümlerinde yöneticilik yaptı. 1995’de IT sektöründe dünya devi markalardan Packard Bell ve Handspring bilgisayarlarının Türkiye’ye gelişinde kurucu ortak olarak görev aldı ve ürünlerin Türkiye piyasasına girişi, tanıtım ve dağıtımında aktif rol oynadı.

Uzun yıllar IT sektöründe üst düzey görevlerden sonra, 2005’de iş hayatına yine Türkiye’nin tıbbi bantlar konusunda lider firması olan Betasan Bant San.’de Üretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini alarak devam etti. Burada üretim, kalite, satın alma ve planlama alanlarında yenilikçi uygulamalarla şirket işleyişi ve üretim verimliliğinde önemli gelişmeler sağlayan çalışmalara imza attı. 2009’da sağlık sektöründe radyoloji alanında uzaktan raporlama hizmetleriyle sektöre öncülük yapan Euromed Grubu’nda genel müdürlük görevi üstlendi.

2012 yılında Association for Coaching (AC) onaylı İstanbul Bilgi Üniversitesi 4 Boyutlu Profesyonel Koçluk sertifika programını tamamlayarak profesyonel hayatını koçluk yaparak sürdürmeye başladı. 33 yıllık iş hayatına ortağı olduğu SenkronCoach’da işletme koçluğu yaparak ve Engage &Grow Çalışan Bağlılığı Programları yöneterek devam etmektedir