IŞIK ŞERİFSOY

Kadıköy Anadolu Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Işık Şerifsoy iş hayatına Türkiye’nin alanında öncü firmalarından olan Alarko’da başladı. Daha sonra Komili ve Apple Bilkom da dış ticaret, satın alma, operasyon bölümlerinde yöneticilik yaptı. 1995’de IT sektöründe dünya devi markalardan Packard Bell ve Handspring bilgisayarlarının Türkiye’ye gelişinde kurucu ortak olarak görev aldı ve ürünlerin Türkiye piyasasına girişi, tanıtım ve dağıtımında aktif rol oynadı.

Uzun yıllar IT sektöründe üst düzey görevlerden sonra, 2005’de iş hayatına yine Türkiye’nin tıbbi bantlar konusunda lider firması olan Betasan Bant San.’de Üretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini alarak devam etti. Burada üretim, kalite, satın alma ve planlama alanlarında yenilikçi uygulamalarla şirket işleyişi ve üretim verimliliğinde önemli gelişmeler sağlayan çalışmalara imza attı. 2009’da sağlık sektöründe radyoloji alanında uzaktan raporlama hizmetleriyle sektöre öncülük yapan Euromed Grubu’nda genel müdürlük görevi üstlendi.

2012 yılında Association for Coaching (AC) onaylı İstanbul Bilgi Üniversitesi 4 Boyutlu Profesyonel Koçluk sertifika programını tamamlayarak profesyonel hayatını koçluk yaparak sürdürmeye başladı. 33 yıllık iş hayatına ortağı olduğu SenkronCoach’da işletme koçluğu yaparak ve Engage &Grow Çalışan Bağlılığı Programları yöneterek devam etmektedir.

DR.İNANÇ TAHRALI

Bilgisayar Mühendisliği lisans ve yüksek lisans eğitimimin ardından Stratejik Yönetim alanında Doktora derecesi ile akademik kariyerine başladı. Bu dönem boyunca bilgi birikimini zenginleştirme ve araştırma alanında derinlemesine çalışma fırsatı buldu. Akademik serüvenin ardından Altınay Teknoloji Grubu'nda proje yöneticisi olarak görev aldı. Bu süreçte başarı ile yönettiği projelerin yanı sıra Proje Yönetim Ofisini kurup şirket bünyesinde yürütülen tüm projelerin üst yönetime raporlanması görevini de üstlendi.

Daha sonraki adımı profesyonel koçluk alanına yönelmek oldu. CTI (Co-Active Training Institute) ve Jungian Coaching School ‘dan Koçluk sertifikalarını alarak profesyonel koç olarak çalışmaya başladı. 2021 yılında, Engage and Grow Global firmasına koç olarak katıldı. Halen, farklı alanda faaliyet gösteren organizasyonlarda şirket kültürü ve çalışan bağlılığı üzerine programlar yürüterek takım performansını artırmak ve pozitif kültürün inşa edilmesi üzerine çalışmalarına devam etmektedir. Aynı zamanda yine 2021 yılından beri Engage and Grow firmasında Global Operasyon Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Tüm operasyonel süreçler, performans yönetimi, bağlılık programlarının geliştirilip zenginleştirilmesi ve eğitim tasarlanması sorumlulukları arasındadır.

İş dünyasında değişimi desteklemek, bireylerin ve organizasyonların potansiyelini en üst düzeye çıkartmak için SenkronCoach bünyesinde işletme koçu olarak çalışmaktadır.

NESLİHAN MURADOĞLU​

İletişim danışmanlığı ve metin yazarlığı alanında 25 yıllık bir deneyime sahip olan Neslihan Muradoğlu, bağımsız içerik platformu www.yazanolsa.com‘un kurucusu ve yöneticisidir. Çok sayıda metin yazarını bünyesinde barındıran Yazanolsa.com, her ölçekte kuruma ve bireylere yönelik özgün içerikler üretmek konusunda 10 yılı aşkır bir süredir hizmet veriyor.

Eğitimini ekonometri alanında tamamlamasına rağmen, öğrencilik yıllarından itibaren iletişim sektöründe yer alan Neslihan, üst düzey yöneticilere yönelik CEO’s, insan kaynakları yönetimi alanına yönelik İNSANve perakende alanına yönelik Retail Newsdergilerinin genel yayın yönetmeni olarak deneyim sahibi.

Neslihan,“İş yaşamında, basit, sahici ve insana dokunan çözümler”başlığı altında çok sayıda üniversitede genç insanlara yönelik workshop ve seminerler gerçekleştirmeyi sürdürüyor.

Kurumsal iletişim, “Kurumsal kimlik ve kültürün uyumu”, “Çalışan motivasyonu”, “Mesele Kariyer midir?”, “İç’ten İçerik Pazarlama” gibi farklı başlıklardaki eğitim programlarını sürdürüyor.

EMRE HASAN SAYLIK

Üniversiteyi ODTÜ Sosyoloji Bölümü’nde tamamladı ve “Anlam Bilim” (Semantik) ile “Toplumsal İletişim” üzerine çalıştı. İş hayatına Yapı ve Kredi Bankası'nda Kurumsal Bankacılık Pazarlama bölümünde “Management Trainee” olarak başladı. Toprakbank, Garanti, Koçbank ve Akbank bünyesinde sırasıyla Bireysel Bankacılık Proje Uzmanı, Proje Yöneticisi, Ürün Yöneticisi, İnternet ve Mobil Kanallar Müdürü ve Bireysel Müşteriler Müdürü olarak iş ve yönetim süreçlerinde tecrübe kazandı. Yeniden yapılanma ve kurumsal dönüşüm programlarında görevler aldı ve ürün/hizmet geliştirmeye yönelik bankacılık sektöründe ilk olmuş çeşitli projelerin hayata geçirilmesini sağladı. Perakende sektöründe Marka Yönetimi, Marcom, PR, Ürün Tasarımı ve Müşteri Hizmetleri’nden sorumlu şekilde Pazarlama Müdürü olarak çalıştı. Markalaşma ile ürün-form-beğeni tasarımı ve lüks tüketim üzerine araştırmalar yapmaya başladı.

2007 yılından itibaren Yönetim Danışmanı olarak Peppers & Rogers Group ile beraber bankacılık ve telekomünikasyon sektöründe büyük ölçekli yeniden yapılanma programlarında görevler aldı (SME) ve kritik dönüşüm projelerini yönetti. Citibank ile beraber (EMEA Bölgesi) Eğitim Danışmanı olarak çalıştı. Bu dönemde Bilgi Üniversitesi bünyesinde Association for Coaching onaylı Profesyonel Koçluk eğitimimi tamamladı. Halen Association for Coaching (MAC), Worldwide Association of Business Coaches (WABC), Yönetim Danışmanları Derneği (YDD) üyesidir. 2006 yılından bu yana Marmara Üniversitesi GSF'nde Reklamcılık ve İletişim dersini vermeye devam etmektedir. Halen, Liderlik, Örgütsel Gelişim, Yönetim ve İşletme Koçluğu projelerinin tasarımını yürütmekte ve programların uygulamasında uzman danışman olarak görev almaktadır.

Formu doldurursanız, sizi daha iyi anlar, görüşmeye hazır oluruz.