Çalışan bağlılığında dünya standartlarında başarı

SenkronCoach, Engage&Grow tarafından geliştirilen ve tüm dünyada başarıyla uygulanan Engage & Grow Çalışan Bağlılığı Artırma Yaklaşımı’nı müşterilerinin kullanımına sunuyor.

Engage & Grow Çalışan Bağlılığı Artırma Yaklaşımı 12 haftalık bir program sonrasında, organizasyonlarda ölçülebilir bir bağlılık artışı ve yüksek performansı da beraberinde getiriyor.

Verilere bir göz atalım.
Araştırmaların sonuçlarına göre, bağlılığı olmayan bir çalışan grubunda;
 • Sürekli düşük performans görülür
 • Verim düşüktür
 • Çalışan sirkülasyonu yüksektir
 • Liderlik problemleri ile karşılaşılır
Bağlılığı yüksek bir çalışan grubunda görülen sonuçlar ise şöyledir;
 • %22 daha fazla karlılık
 • %21 daha fazla verimlilik
 • %25 daha fazla müşteri bağlılığı
 • %65 daha az çalışan devir hızı
 • %37 daha az devamsızlık

ENGAGE&GROW FARKI

Nereden bakılırsa bakılsın, çalışan bağlılığının tüm şirket ve kurumları ilgilendirdiğini biliyoruz. Ancak “klasik” çalışan ve lider eğitimlerinin bu konuda yavaş ve eski kaldığı da bilinen bir gerçek (Deloitte, 2016).

Organizasyonel değişimi yaratmanın artık daha hızlı ve güçlü bir yöntemi var …

Engage & Grow Sistemi bu alanda benzersizdir, çünkü:

 • Her şirket için ayrı tasarlanır.
 • Bu bir seminer yada eğitim değildir – aksiyon bazlı bir programdır.
 • 12 hafta – haftada 60-90 dak süren bir grup seansı dır.
 • Tüm toplantılar, kilit çalışanlarınızın, stratejik olarak yeni alışkanlıklar ve davranışlar geliştirirken, ilgilerini çekecek ve eğlenmelerini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Bu seanslarda :

Önce önemli olanlarla başlanır: Grup aktivasyon sistemi önce işin üç önemli konusuna odaklanır : Sistem, Davranışlar, Kültür
Bağlılık noktaları geliştirilir: Her iş ve çalışan için ayrı ayrı tasarlanan ve odak konularına uygun şekilde uyarlanan 12 bağlılık aracı üzerinde çalışılır.
İzleme + Hesap verebilirlik+ Şeffaflık : Her bağlılık aracı, şeffaf ve hesap verilebilir bir ortam yaratmak amacıyla, 12 hafta boyunca, her çalışan için izlenir ve raporlanır

green120

Artan Çalışan bağlılığı

%300’e kadar artış
green120

Yeni Liderlerin Yetişmesi

Organizasyonun her seviyesinden
green120

Artan verimlilik

En tepeden en aşağıya kadar
green120

Artan Karlılık

Gönülden bağlı çalışanların sayesinde

Programlar

11s

BEYAZ KUŞAK Atölye Çalışması

5 Saat Sürelidir

Bu program 5-35 arası çalışan için etkili bir atölye çalışmasıdır.
Size ve ekibinize küçük bir deneyim yaşatarak Engage & Grow programının etkileri hakkında fikir verir. Atölye, katılımcıları iş hakkında yenilikçi düşünmeleri ve harekete geçmeleri için eyleme yönlendirir.

33s

KIRMIZI KUŞAK Programı

12 Hafta Sürelidir

12 Adımlık Temel programımız 12 hafta boyunca haftada 1 saat olarak uygulanır. Bu program organizasyon içinde yüksek seviyede güven oluşturur ve her seferinde, çalışan bağlılığı anketleri ile de ispatlandığı gibi, göz alıcı sonuçlar elde ederek çalışanları tekrar enerji ile doldurur.

44s

MAVİ KUŞAK Programı

6 Ay Sürelidir

Bağlılık form tutma işidir ve tüm form tutma konularında olduğu gibi bir koruma programına ihtiyaç duyar. Bu program Kırmızı Kuşak programında elde edilen başarının sürdürülmesi için tasarlanmıştır. Atılımı gerçekleştirdiniz, şimdi işinizin ve çalışanlarınızı gelecekteki büyümeleri için değişimi sabitleme zamanı.

55s

SİYAH KUŞAK Programı

12 Ay Sürelidir

Bu ustalık programı işinizi bir sonraki seviyeye taşır. Bağlılık hisseden, verimli ve adanmış bir ekibiniz varken sektörde 1 numara olmak için başka neye ihtiyacınız var? Bu uzun soluklu ve sürdürülebilir büyüme programı, sizi sadece bir iş sahibi olmaktan çıkarıp, hayallerinizdeki işletmeye kavuşturur.

66s

KADINLAR Programı

3, 6 veya12 Ay Sürelidir

Kadınlar için Çalışan Bağlılığı ve Liderlik Programı iş yerindeki kadınlarda liderlik becerisini geliştirmek için tasarlanmıştır. Kırmızı Kuşak temel programı baz alır, yenilikçi düşünceyi ve daha çok katılımı destekleyerek işinizde hareket ve ivme yaratır.

yaratbaglaodullendir2s

YARAT / BAĞLA / ÖDÜLLENDİR

10 Hafta Sürelidir

Bu güçlü ve benzersiz program 10 haftalık süreçte 25-125 arası çalışanı doğrudan, yüzlercesini de dolaylı olarak etkiler. Hızlıca bağlılık seviyesini artırır, liderler yaratır, arkadaşlığı destekler. Tamamen eyleme dayalıdır ve online yürütülür.

77s

SATIŞ EKİBİ Programı

12 Hafta Sürelidir

Bu program kilit çalışanlarınızın, stratejik olarak yeni alışkanlıklar ve davranışlar geliştirirken, ilgilerini çekecek ve eğlenmelerini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Program şirket sahibi ve/veya yöneticilerin üzerindeki günlük baskıları hafifletmek üzere hazırlanmıştır.

88s

MÜDÜRLER, ÖĞRETMENLER ve ÖĞRENCİLER Programı

12 Hafta Sürelidir

Eğitim sektörü programımız liderler, çalışanlar ve öğrencilerle yürütülür. Kırmızı Kuşak temel programı baz alır, yenilikçi düşünceyi ve daha çok katılımı destekleyerek okulunuzda hareket ve ivme yaratır.

sports2

SPOR TAKIMLARI Programı

Şampiyon Takımlar Programı, takım kültürünü dönüştürmek ve başarı seviyesini yükseltmek için uygulanan eylem tabanlı bir programdır. Yönetim ve/veya takım için tasarlanabilir. Her iki seçenekte de amaç en kısa sürede en yüksek başarıya ulaşmaktır.

millenial2

MİLENYUMLAR Programı

Bu program, genç çalışanların şirket kültürü ile uyumlanmasını sağlar. Yaratıcılıklarının kilidini açarak çoşku ve adanmışlıklarını kullanmalarına ortam yaratır.

Formu doldurursanız, sizi daha iyi anlar, görüşmeye hazır oluruz.